Tvorivé dielne pre deti

O cvičení – Tvorivé dielne pre deti

Deti majú v hlave plno nápadov a šikovné rúčky na tvorenie čohokoľvek. Preto sme pre vás pripravili tvorivé dielničky, na ktorých deti spoznávajú farby, rozvíjajú si fantáziu a jemnú motoriku, či sa učia spolupráci. Vytvárame najmä z papiera, ale aj iných materiálov – drôtikov, drievok, slamiek, paličiek a pod. Počas tvorenia deti zažívajú chvíle plné objavovania, skúmania a hrania sa s rôznymi technikami, či kreatívnymi materiálmi. Učia sa pracovať s novými pomôckami, spoznávajú nový svet.
Tvorivá dielňa má veľký vplyv na rozvíjanie osobnosti dieťaťa práve z dôvodu, že pri činnostiach tvorivej dielne sa rozvíja jeho myslenie, rozvíja sa svet poznania nových vecí, dieťa získava vedomosti a zručnosti o materiáloch a technikách, s ktorými pracuje, rozvíja sa jeho estetické cítenie, či predstavivosť, fantázia a v neposlednom rade trpezlivosť a radosť z vlastnej tvorby.
K rozvoju umeleckých schopností však deti potrebujú usmernenie. Tvorivé dielne sú u nás pod vedením skúsenej odborníčky na prácu s deťmi, kvalifikovanej pedagogičky, či majiteľky dielne na výrobu pohľadníc – Danice Hudobovej. Cardmakingu sa venuje už niekoľko rokov, jej prístup a entuziazmus inšpiruje a vedie deti krok za krokom, aby dokázali vytvoriť malé vecičky najmä z papiera – záložky, ozdoby, zvieratká origami, pohľadnice, ale aj zvieratká, či iné výrobky z hliny, alebo prírodných materiálov.
Kurzy sú určené pre deti vo veku od 3 do 7 rokov, maximálny počet detí v skupine je 10. V cene kurzu je zahrnutý lektor a všetky pomôcky či materiály na tvorenie. Veríme, že sa Vám a vašim deťom bude u nás páčiť, deti si budú rozvíjať kreativitu a naučíme sa spolu veľa nového.

Inštruktorka – Danica

Som Danica. Intenzívne ma priťahuje tvorivé vyjadrovanie sa, či umelecké spracovanie zážitkov. Venujem sa hlavne práci s papierom. V Nobel gym organizujem tvorivé dielne pre deti a už niekoľko rokov sa venujem ručnej výrobe pohľadníc, oznámení, ale aj grafickým návrhom tlačovín.
Po absolvovaní vysokej školy som 11 rokov pôsobila na rôznych pracovných pozíciách v bankovníctve, kde som počas svojej profesijnej kariéry absolvovala a súčasne školila tréningy z oblastí koučing, komunikácia, vedenie ľudí, motivácia, empatia, emočná inteligencia, neverbálna komunikácia a pod. Získané vedomosti a skúsenosti využívam vo svojej práci dodnes.
V súčasnosti vyučujem angličtinu a posledných niekoľko rokov som v dennodennom kontakte s deťmi. Teší ma, že to, čo robím mi dáva zmysel.
Môj FB profil:
https://www.facebook.com/byhuda7/